Materiały termoakustyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Materiały termoakustyczne – maty i taśmy izolacyjne

Profesjonalne materiały termoakustyczne coraz częściej używane są do wygłuszania “niepotrzebnych” dźwięków w naszym samochodzie. Nie uszczupla się i nie utlenia, cechuje się właściwościami izolacyjnymi i wytrącającymi fale akustyczne. Dzięki odpowiedniej gęstości oraz budowie komórek, pozwala ona na tłumienie częstotliwości, a surowiec z którego wykonana jest pianka – gąbka czy mata, zachowuje swoje parametry tłumiące zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach.

Sprawdź też nasze wygłuszanie samochodów

Zalety materiałów termoakustycznych

Materiały termoakustyczne mają elastyczną strukturę, dzięki czemu nie pękają. Dodatkowo, przeciwdziałają powstawaniu korozji, izolują drgania i wibracje oraz bardzo niezawodnie blokują hałas, a dzięki zastosowaniu aluminium – blokują przenikanie ciepła. To podstawowe zjawisko, które odróżnia je od materiałów akustycznych. Materiały termoakustyczne ze względu na niewrażliwość na wodę i oleje, nie pleśnieją i nie są toksyczne, dzięki czemu gwarantują stuprocentowe bezpieczeństwo użytkowania.

Sposób zamontowania pianki termoakustycznej

Piankę termoakustyczną używa się wewnątrz samochodu. Materiał należy wyciąć w taki sposób aby było możliwe ułożenie go między różnymi przestrzeniami lub pod wykładziną. Jest to pianka z kombinacją otwartych i zamkniętych komórek rozdzielających i pochłaniających fale. Ta technologia znajduje zastosowanie wewnątrz pojazdów jako bariera akustyczna oraz przedmiot pochłaniający hałasy oraz dźwięki. Gdzie w samochodzie można stosować materiały termoakustyczne? W szczególności jest to dach, podłoga, za panelami z tworzyw sztucznych oraz wewnątrz drzwi za głośnikiem. Jeśli chcesz otrzymać jak najlepszy efekt, to zalecane jest zastosowanie razem z matami bitumicznymi do wytłumiania echa podłoża. To naprawdę działa!

Sprawdź też nasze Wygłuszanie pojazdów
!